żaluzje fasadowe 1

Żaluzje fasadowe ANWIS - Szczecin

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to elegancji produkt, idealnie wpasowujący się w dzisiejsze trendy nowoczesnego budownictwa. Pełnią rolę ochronną przed promieniami słonecznymi i jednocześnie sprawiają, że fasada budynku staje się ciekawsza.

żaluzje fasadowe 2Aluminiowe żaluzje fasadowe

Współczesne budownictwo charakteryzuje się dużą powierzchnią przeszkleń. Okna sięgające od podłogi aż do sufitu rozjaśniają pomieszczenia budynku dodając im tym samym przestronności. Ważne jest by osłony przeciwsłoneczne, które zastosujemy, umożliwiały zachowanie modernistycznej bryły budynku i jednocześnie zapewniały odpowiednią ilość światła dziennego. Rozwiązaniem, które sprawdzi się w tym wypadku najlepiej są żaluzje fasadowe. Żaluzje fasadowe są estetycznym i dekoracyjnym elementem, który nie wymaga od nas stosowania dodatkowych osłon okiennych w postaci wewnętrznych rolet lub żaluzji. Wykonane z aluminium dostępne są w szerokiej palecie barw dzięki czemu możemy je dopasować do każdego materiału stosowanego w budownictwie: szkła, betonu czy też drewna.

żaluzje fasadowe 3Funkcjonalność żaluzji fasadowych

Aluminiowe żaluzje fasadowe charakteryzują się lekką i prostą budową, która wpływa nie tylko na ostateczny wygląd budynku ale również nie stanowi dużego obciążenia dla jego konstrukcji. Prowadnice oraz stalowe linki chronią żaluzje przed działaniem wiatru. Wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne aluminium a dodatkowe zabezpieczenie w postaci warstwy lakieru sprawia, że nie musimy obawiać się o ich zniszczenie w wyniku działania wody czy intensywnych promieni słonecznych. Dodatkowym atutem, który warto brać pod uwagę jest fakt, że żaluzje fasadowe mogą być obsługiwane ręcznie przy pomocy mechanizmu korbowego lub też elektrycznie. W przypadku sterowania elektrycznego możliwe jest zintegrowanie mechanizmu sterowania z mechanizmem automatyzującym.

żaluzje fasadowe 4Żaluzje fasadowe a izolacja

Duże przeszklone powierzchnie często są przyczyną szybkiej wymiany ciepła. Żaluzje fasadowe pozwalają na regulację docierających do pomieszczenia promieni słonecznych i tym samym skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza. Pomiędzy lamelami żaluzji a szybą powstaje poduszka powietrzna, która skutecznie hamuje wymianę ciepła i wpływa na odpowiedni rozkład temperatury. Ponad to zastosowanie żaluzji fasadowych pozwala na poprawienie akustyki wnętrza, zmniejszając natężenie hałasu pochodzącego z zewnątrz.

Zalety żaluzji fasadowych:

- Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa nie obciąża konstrukcji budynku.
- Płynne sterowanie żaluzją pozwala na komfortowe ustawienie stopnia nasłonecznienia.
- Zapewniają izolację termiczną i akustyczną.
- Duża paleta dostępnych barw pozwala na dopasowanie żaluzji do każdego rodzaju budynku.
- Prosta i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja
- Możliwość integracji z systemem automatyki pogodowej
- Łatwy montaż

Żaluzje fasadowe w naszej ofercie dostępne są w różnych kształtach (przekrój w kształcie litery: S, C lub Z) oraz szerokościach od 65mm do 90mm. Lamele pokryte są lakierem zapewniającym odporność na warunki atmosferyczne i zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Konserwacja żaluzji fasadowych polega jedynie na ich regularnym czyszczeniu suchą szczotką - czyszczenie na mokro powoduje powstawanie nieestetycznych smug na lamelach.

 

KATALOG ŻALUZJI ANWIS

Kontakt

Pon - pt: 7:00 - 16:00
Sobota: 9:00 - 13:00 - w okresie wakacyjnym lipiec/sierpień biuro w soboty nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy!

Obsługa Klienta indywidualnego:
Aleksander Szopa
tel. 600 439 758
aleksander@dodsystem.pl

Obsługa techniczna inwestycji:
mgr inż. Artur Wolert
tel. 608 481 462
artur@dodsystem.pl

Zapytania przetargowe:
Agnieszka Różycka
tel. 537 064 254
wycena@dodsystem.pl

 

Dane firmy

D.O.D System Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
ul. Modra 24, 71-220 Szczecin
NIP: 8522610799
REGON: 360318140

Prokurent
Robert Nicki
tel. 605 223 877
robert@dodsystem.pl

Wiceprezes Zarządu
Bartłomiej Błaszczyk
tel. 504 934 638
biuro@dodsystem.pl

 

Mapa dojazdu