SPECTRAL 45

SPECTRAL 45 jest systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, boksów kasowych, gablot.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 53 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi.

Szczelność zapewniona jest dzięki stosowaniu specjalnych uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM, który gwarantuje odporność na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji. Uszczelki przyszybowe i uszczelkę centralną przycina się pod katem 45° i klei w narożach. Otwory wentylacyjno - drenażowe od strony zewnętrznej zakryte są osłonkami z tworzywa sztucznego.

Szyby lub inne wypełnienia montowane są za pomocą listew i uszczelek przyszybowych. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 2 mm do 26 mm. Tak szeroki zakres grubości wypełnień gwarantuje możliwość stosowania większości typowych szyb.

Konstrukcja systemu SPECTRAL 45 umożliwia zamontowanie w niej typowych, wg standardów europejskich, okuć, zamków, zawias. Dzięki temu możliwe jest realizowanie różnych życzeń naszych klientów bez zmiany podstawowej konstrukcji.

Powłoki kolorystyczne wykonywane są metodą lakierowania proszkowego lub anodowania.
Copyright © 2019 D.O.D. System. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Mindscape