› FASADA MB SG 50 OKNO ODCHYLNE

FASADA MB SG 50 OKNO ODCHYLNE

Wraz z opracowaniem nowej ściany strukturalnej MB-SG50 do oferty rozwiązań fasadowych ALUPROF S.A. weszła także bazująca na MB-SG50 konstrukcja okna odchylnego do zastosowania w ścianie słupowo-ryglowej.

Okno odchylne MB-SG50 może być stosowane w systemie ściany słupowo-ryglowej klasycznej MB-SR50 jak również w zmodyfikowanych systemach MB-SR50 PL oraz MB-SR50 EFEKT.

Profesjonalne Okna aluminiowe w Szczecinie
Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć niezwykle ekonomiczne kształtowniki, które nadają lekkość całej konstrukcji, co ma szczególnie duże znaczenie w widoku od strony zewnętrznej.

Dzięki zastosowaniu najbardziej nowoczesnej technologii klejenia strukturalnego polegającej na przyklejeniu szyby zewnętrznej do ramy aluminiowej za pomocą silikonu konstrukcyjnego uniknęliśmy konieczności zastosowania z zewnątrz jakichkolwiek elementów aluminiowych lub mechanicznych łączników do zamocowania szyby, co powoduje utrzymanie jednolitego rysunku linii o szerokości 16mm na elewacji od strony zewnętrznej i sprawia, że okna odchylne nie wyróżniają się od sąsiadujących kwater stałych.

Dla uzyskania jak najlepszych właściwości w zakresie izolacji termicznej, akustycznej zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne dotyczące przekładek termicznych oraz uszczelek przyszybowych. Zaprojektowany został również niezwykle efektywny system wentylacji i odwodnienia, który gwarantuje długotrwałą i bezawaryjną eksploatację okna.

Okno odchylne MB-SG50 objęte jest Aprobatą Techniczną ITB nr AT-15-3393/2003 z marca 2003r. Szczegółowe informacje na temat ww. konstrukcji dostępne są w postaci wydrukowanej: w wydaniu skróconym - w ramach uzupełnienia Katalogu dla architektów oraz w wydaniu szczegółowym - jako uzupełnienie Katalogu produkcyjnego systemu MB-SR50, dostępnego dla współpracujących z ALUPROF S.A. producentów konstrukcji aluminiowych.

Pełna dokumentacja ww. systemu jest także umieszczona w autoryzowanej strefie naszej strony internetowej.
Copyright © 2019 D.O.D. System. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Agencja Interaktywna Mindscape